6/25/2014

Wakacyjne wyzwanie językowe! :)

Cześć! :) Już prawie (albo już - jak w moim przypadku :D) wakacje. Czyż to nie najlepszy czas na całkowite poświęcenie się językom obcym?
Przychodzę dzisiaj, by ogłosić, że zaczynam wakacyjne wyzwanie językowe. Mam zamiar odświeżyć hiszpański i niemiecki i na każdy poświęcić kilka godzin dziennie. Jeżeli chodzi o język hiszpański, chcę podciągnąć go do poziomu B1. Podczas tego 90-dniowego wyzwania poświęcę mu 3h/dobę. Będę korzystał z wielu źródeł, które mam zamiar opisać w jednym z kolejnych postów.
Cel, który wyznaczyłem sobie w języku niemieckim, to mocne A2, zacząć B1. Codziennie będę mu poświęcał ok. 2h.


Wg źródeł dostępnych w sieci jestem w stanie osiągnąć te cele podczas wakacji, jeżeli potraktuję to poważnie i rzeczywiście się przyłożę. Powinno mi być łatwiej, gdyż ten materiał miałem już w zasadzie cały przerobiony.
A teraz trochę statystyk. Wg skali CERT z niemieckiego mogę osiągnąć poziom A2 po 150 h nauki, natomiast B1 z hiszpańskiego po 360 godzinach. Przy okazji osobiście sprawdzę, jak bardzo można ufać owym statystykom. W każdym razie są one motywujące i pocieszające.
Hiszpański z jednego zasadniczego powodu - chcę się dostać w przyszłości na magisterkę, a do tego potrzebny mi odpowiedni papier na dość wysokim poziomie - C1. Z niemieckiego natomiast na koniec 5 semestru mam egzamin na poziomie B1. Dobrze byłoby go zdać na przyzwoitym poziomie. Dodatkowo prawdopodobnie po obronie licencjatu za rok wybieram się do pracy do Niemiec.

Uda mi się, nie uda? Kto wie! Warto natomiast sprawdzić swoje możliwości i popracować nad systematycznością i wytrzymałością. Cały proces będę opisywał tutaj na blogu. :)

Co z angielskim podczas wakacji? Oczywiście możecie się domyślać, że nie zamierzam z niego rezygnować. Natomiast mam zamiar rozwijać go poprzez czytanie ciekawych książek, słuchanie radia lub interesujących podcastów. No i oczywiście SERIALE! Kto uwielbia, ręka w górę!

Trzymajcie kciuki! Trochę to dziwnie brzmi, bo przecież nie mam jeszcze żadnych czytelników, ale mam nadzieję, że zmieni się to i będziemy mogli wzajemnie się wspierać w procesie nauki języków obcych. Pozdrawiam i dzięki za poświęcenie mi tej chwili!

8 komentarzy :

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, już zerkam do Ciebie! :)

   Usuń
 2. Ja właśnie trafiłam na Twój blog, nadrabiam zaległości i dodaję do listy czytanych blogów.
  Długo się zastanawiałam czy nie założyć własnego bloga i być może właśnie Twój blog sprawi, że oprócz czytelników trafię do grona bloggerów! Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, dzięki! Pewnie, że załóż własnego bloga. Z wielką przyjemnością poczytam. Im nas więcej, tym lepiej. Podrzuć linka do bloga, jak utworzysz. :)

   Usuń
  2. Blog świetnie motywuje w nauce języka, wiem co mówię :). Ja powoli uczę się systematyczności, a od końca lipca wyznaczyłam też sobie miesięczne plany językowe (niemiecki, angielski, włoski) i mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować.

   Usuń
  3. Na pewno Ci się uda, a takie krótkoterminowe cele są świetne w drodze do sukcesu. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Trzymam kciuki za wyzwanie! I wytrwałości w pisaniu bloga ;)

  OdpowiedzUsuń