6/25/2014

Wakacyjne wyzwanie językowe! :)

Cześć! :) Już prawie (albo już - jak w moim przypadku :D) wakacje. Czyż to nie najlepszy czas na całkowite poświęcenie się językom obcym?
Przychodzę dzisiaj, by ogłosić, że zaczynam wakacyjne wyzwanie językowe. Mam zamiar odświeżyć hiszpański i niemiecki i na każdy poświęcić kilka godzin dziennie. Jeżeli chodzi o język hiszpański, chcę podciągnąć go do poziomu B1. Podczas tego 90-dniowego wyzwania poświęcę mu 3h/dobę. Będę korzystał z wielu źródeł, które mam zamiar opisać w jednym z kolejnych postów.
Cel, który wyznaczyłem sobie w języku niemieckim, to mocne A2, zacząć B1. Codziennie będę mu poświęcał ok. 2h.

6/21/2014

Moje języki obce

Hej! :) Dzisiaj przychodzę do Was z nowym postem. Mam akurat chwilkę czasu przed nauką na egzaminy. Ten wpis to swojego rodzaju rozgrzeszenie. Po raz pierwszy głośno wypowiem się na temat mojej znajomości języków obcych. Post ten przyda się również, gdy za jakiś czas będę chciał porównać progres. Wszystko czarno na białym - to lubię. Ok, zaczynamy.

Język angielski
Pierwszy kontakt z językiem angielskim to 3 klasa szkoły podstawowej, zajęcia dodatkowe, polegające głownie na zabawie, niczego mnie nie nauczyły, gdyż szybko zrezygnowałem.
Jako obowiązkowy był dopiero w gimnazjum, wtedy też nic nie umiałem i nie rozumiałem, o co w tym systemie w ogóle chodzi. Dodatkowo okres buntu niewiele pomagał w jakiejkolwiek nauce.
Okres technikum to czas przełomowy. Polubiłem, gdy okazało się, że wyprowadzam się do USA na stałe. Plan ten ostatecznie nie wypalił, ale miłość do języka pozostała. Moja nauka wcale nie była jakaś systematyczna i intensywna. 3 h angielskiego w tygodniu podczas regularnych zajęć w szkole średniej bez nauki w domu wystarczyło, by maturę podstawową zdać na: pisemną 92%, ustną 100%.

6/20/2014

Blogowe początki - cześć wszystkim!

Witam!
Długo zastanawiałem się, jak napisać początek. Aż wreszcie tak usiadłem i myślę, żeby za bardzo się nie wymądrzać, a po prostu przekazać, co jest do przekazania. Szukanie wsparcia, wymiany doświadczeń i sposobów nauki zmotywowało mnie do założenia tego bloga. Jestem miłośnikiem języków obcych i wiem, że to właśnie one są mi przeznaczone. Chciałbym w przyszłości dołączyć do społeczności poliglotów. Mam nadzieję, że mi się to uda.

Języki, które mnie fascynują to język angielski, hiszpański, niemiecki, japoński, koreański, oraz – oczywiście – język polski. Tak tak, uwielbiam nasz cudowny język. I jego znajomość też pragnę poszerzyć, a dokładniej słownictwo poprzez czytanie książek. Uwielbiam anime oraz amerykańskie seriale. Dodatkowo interesuję się rachunkowością.
W następnych postach postaram się przybliżyć Wam poziomy znajomości poszczególnych języków oraz krótką historię o początkach romansów. Jak widać, monogamia nie jest moją mocną stroną. Jakie szczęście, że dotyczy tylko języków. ;) Pozdrawiam i zapraszam do lektury.