1/07/2015

TOP 10 – plany blogowo-językowe

Witam po dłuższej przerwie językowych maniaków. J Co u Was? Zadowoleni z prezentów pod choinką? Jak zapał do nauki w nowym roku? Mam nadzieję, że wszystko w jak najlepszym porządku. Jak zapowiedziałem, tak i robię, czyli wracam do pisania bloga.

Wkroczyliśmy w nowy 2015 rok, więc od czego tu zacząć, jak nie od postanowień noworocznych? Zgodzę się z tym, że wyznaczać sobie cele można w dowolnym momencie, jednak lubię okres, kiedy coś się kończy, a coś zaczyna. Można wtedy usiąść wygodnie w fotelu, sięgnąć po kartkę i długopis oraz spisać to, czego udało nam się dokonać (a czego nie) przez ten jakiś czas wstecz. Taki rachunek sumienia pozwala nam spojrzeć zdrowo na to, jak bardzo produktywni jesteśmy, co nas motywuje oraz pomaga sporządzić listę nowych celów długoterminowych, które będziemy w stanie osiągnąć z satysfakcjonującym nas rezultatem.

U mnie wszystko zmieściło się w dziecięciu punktach, które będę dzielił na mniejsze porcje i realizował miesiąc po miesiącu.

1. Nauczyć się 5 000 zdań z angielskiego (średnio 15 zdań dziennie)
2. Zrobić generalną powtórkę gramatyki angielskiej od początku studiów.
3. Nauczyć się 3 000 słów z hiszpańskiego (średnio 10 słów dziennie). 
4. Skoczyć na poziom B1/B2 z języka hiszpańskiego.
5. Postanowić, co dalej z niemieckim.
6. Nauczyć się podstaw języka japońskiego.
7. Napisać pracę dyplomową.
8. Ukończyć NKJO, zdać egzamin licencjacki UW.
9. Zdecydować się na studia magisterskie lub wyprowadzkę do UK.
10. Pisać więcej postów. J


A Wy, jakie macie marzenia językowe, które chcielibyście spełnić w 2015 roku? Co Was motywuje do walki? Chętnie poczytam o tym, co jest Waszym głównym postanowieniem noworocznym. Do następnego! 

2 komentarze :

  1. Hej. Mail do Ciebie nie działa. Jak można się z Tobą skontaktować? Gdzie jesteś? : )

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, a myślałam, że to ja jestem dobra w robieniu planów ;) Jak tam postanowienie o pisaniu więcej postów? Bardzo ciekawy blog! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń