8/27/2014

Aktualizacja

Hej. Dawno tu nie pisałem. Już się tłumaczę.

Ta zmieniająca się pogoda z upałów na zimno kompletnie mnie wykończyła. Właśnie skończyłem 2tygodniową kurację lekami. Wracam powoli do świata żywych. I jak możecie się domyśleć – wybiło mnie to kompletnie z rytmu.

Nie robiłem nic poza powtórkami. Chociaż tyle, szczerze powiedziawszy jestem z siebie dumny, bo mógłbym przeleżeć te pół miesiąca i nie tknąć nawet tego.

Ale do rzeczy. Kończy się sierpień, a ja praktycznie nie przerobiłem nic nowego. Zastanawiałem się nad intensywną pracą, aby nadgonić, ale chyba to nie będzie najlepsze wyjście. 6h dziennie to chyba nie jest ideał nauki, bynajmniej nie dla mnie.

Co z wyzwaniem? Wyzwanie trwa nadal, jednakże zostanie odrobinę okrojone z trzech względów.
 1. Nie zdążę przerobić książki do B1, jedynie dokończyć A2 w ramach dalszego przypomnienia.
 2. Dostałem dodatkowe materiały do przerobienia, skupię się więc na nich. Zależy mi na jak najlepszym opanowaniu podręczników, a wiadomo im więcej źródeł, tym lepiej.
 3. Zbliża się październik powoli, więc muszę wziąć się na niemiecki, bo nowa lektorka podobno kobieta wamp. Wolę iść z czystym sumieniem.

Mam zamiar więc przerobić A2 z hiszpańskiego i niemieckiego.

Kiedy wezmę się za B1? Po przerobieniu wszystkim materiałów z hiszpańskiego, które mam na A1 i A2. Z niemieckiego natomiast od października (lektorat), o ile lektorka nie postanowi ostatniego semestru przeznaczyć na wałkowanie tego samego od początku.

Jak wiecie (albo i nie), od października zaczynam 3 rok studiów (angielski). Zaczynają się praktyki nauczycielskie, pisanie pracy dyplomowej, udzielanie korepetycji, nauka na egzamin licencjacki oraz przygotowania się do PNJA na poziomie CPE.

Ten rok akademicki zdecydowanie będzie należeć do angielskiego, nie będę jednak zaniedbywał pozostałych języków. Po prostu pracę nad nimi ograniczę.


Czy będą kolejne wyzwania? Na pewno będę wyznaczał sobie nowe cele, z których będę się starał wywiązywać. Mam w planach też kilka postów dotyczących nauki angielskiego. Stay tuned! J

2 komentarze :

 1. Gdzie studiujesz i z jakich książek do gramatyki na CAE / CPE korzystasz? Sama mam "CPE Use of English 1" (która wydaje mi się zbyt prosta), Thomson & Martineta i Gravera. Te dwie ostatnie są dość męczące przez tą powtarzalność - szybko się nudzą, więc szukam czegoś w celu urozmaicenia nauki. Polecisz coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem słuchaczem w NKJO "podpiętym" pod UW. Jeżeli chodzi o gramatykę, to wydaje mi się, że nic odkrywczego Ci nie powiem, wszędzie chyba to samo. Destination C1&C2, Advanced Language Practice Vince, Macmillan English Grammar in Context Vince, ale one jakoś bardziej podchodzą mi pod CAE jednak. Jeszcze jest jedna skarbnica wiedzy, najlepsza z tych wszystkich, a mianowicie Grammar and Vocabulary for CAE and CPE Side, Wellman. Jeżeli chodzi o CPE UoE to gramatyka może nic odkrywczego (jednak warto przerobić), ale słownictwo w niej jest świetne i to nie tylko moja opinia. :)

   Usuń